Wiesz już co to bookcrossing?

W kwietniu 2017 r. Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych ponownie dołączył do zacnego, międzynarodowego grona placówek, w których będzie można „Uwolnić książkę”. W roku szkolnym 2017/2018 chcemy, z Waszą pomocą i przy Waszym udziale, kontynuować tę akcję.

Uwolnić książkę?!?

Bookcrossing, czyli „uwalnianie książek” to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 roku wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. W światowy ruch bookcrossingu zaangażowało się już ponad siedemset siedemdziesiąt tysięcy ludzi z ponad 132 krajów.

Jak to się robi?

Na wyznaczonych półkach w naszej szkole oraz wielu, wielu innych miejscach znajdziesz książki opatrzone specjalną nalepką. Jeśli wybrana książka wyda Ci się ciekawa możesz wziąć ją do domu, przeczytać i ponownie odłożyć w wyznaczonym miejscu. TY także podziel się swoimi książkami przynosząc je do biblioteki szkolnej. Tam zostaną one zarejestrowane i oznaczone naklejką autorstwa naszych uczniów. W ten sposób uwolnisz je z zakurzonej półki.

Do kogo z pytaniami?

Akcję koordynują: pani Mirosława Siemianowska i pani Izabela Radek-Beczak.

Mirosława Siemianowska             

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie