6 kwietnia 2018 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 61 finalistów, wyłonionych spośród 3,4 tysiąca uczestników, w tym nasi uczniowie:

  • Anna Łojewska z klasy III TL,
  • Jakub Sylwester Kowalski z klasy II TL,
  • Maciej Cieszkowski z klasy III TL.

Rywalizacja o indeks Wydziału Ekonomicznego UG, nagrody rzeczowe oraz  o nagrodę główną w wysokości 5000,- złotych, której sponsorem był Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. była bardzo ostra.

W trakcie konkursu finaliści w czasie 50 minut rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Przeważały zadania obliczeniowe. Zadania przygotowywał zespół Komitetu Głównego Olimpiady zrzeszających wybitnych naukowców i praktyków w zakresie funkcjonowania sektora transportu, spedycji i logistyki – wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, oraz przedstawicieli największych firm z tej branży z Trójmiasta.

Poziom przygotowania uczestników zawodów centralnych był bardzo wysoki. Nasi uczniowie uzyskali status finalisty II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego uzyskując tym samym indeks Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na kierunki: ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego jest jednym z trzech najlepszych wydziałów ekonomicznych w Polsce. W Rankingu Uczelni i Wydziałów Ekonomicznych gazety Rzeczpospolita w roku 2016 uplasował się na podium zajmując trzecie miejsce (pierwsze miejsce zajął Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, drugie miejsce przypadło Wydziałowi Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego).

Zdobycie indeksu renomowanej uczelni będąc jeszcze uczniem szkoły średniej to wielkie osiągnięcie!
Ramowy plan zawodów III stopnia był nader imponujący: była wizyta studyjna w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A. – sponsora nagrody głównej oraz wizyta w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Cieszymy się bardzo z sukcesu naszych uczniów, serdecznie im gratulujemy życząc udanej kariery zawodowej!

Elżbieta Stużyńska

Foto: II OOSL, Anna Łojewska, Katarzyna Szymańska,

Elżbieta Stużyńska             

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie