13 kwietnia 2018 r. obchodziliśmy 78. rocznicę zbrodni katyńskiej. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel z udziałem Dyrekcji szkoły i całej społeczności szkolnej.

Gościem honorowym była przedstawicielka Rodziny Katyńskiej pani Beata Chrostowska-Szakalis, wnuczka komendanta Policji Państwowej w Małorycie Teodora Klimuka. Nasza szkoła w roku 2010 przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Katyń... ocalić od zapomnienia, w ramach którego na posesji szkoły został posadzony dąb pamięci ku czci komendanta Teodora Klimuka, który w 1940 roku został zamordowany przez Sowietów w Ostaszkowie. Coroczne upamiętnienie oficera stało się już tradycją w naszej szkole, a zapalenie światła pamięci jest wyrazem zaangażowania społeczności szkolnej w kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Katarzyna Podchul                   

 

FOTO: Hubert Jaworski

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie