13 kwietnia 2018 r. nadszedł moment, na który z niecierpliwością oczekiwali wszyscy finaliści X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta wielka gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

W obecności sponsorów – przedstawicieli osiemnastu wiodących przedsiębiorstw logistycznych, władz i wykładowców WSL, przedstawicieli Instytutu Logistyki i Magazynowania, organizacji GS1 Polska oraz mediów branżowych ogłoszono listę najlepszych młodych logistyków w kraju. Emocje towarzyszące finalistom były ogromne, tym bardziej, że dwudziestu z nich do ostatniej chwili nie wiedziało, które miejsca zajęli. Awans do najlepszej dwudziestki uzyskała również nasza uczennica Julia Zientek.

W jubileuszowej, dziesiątej olimpiadzie wystartowała rekordowa liczba uczestników: 8745 uczniów z 284 szkół z całej Polski. Do finału dotarło 62 uczestników reprezentujących 46 szkół. Wśród nich szczęśliwa trójka uczniów naszej szkoły z klasy III TL: Julia Zientek, Anna Hetman i Jan Berk, którzy zajęli odpowiednio miejsca: 16, 36 i 56. Jest to wielki sukces naszych uczniów, zważywszy na tak dużą ilość uczestników, do pokonania trzy etapy ostrej rywalizacji i 55 trudnych zadań, które uczestnicy mieli do rozwiązania.

Tak znaczący sukces to mocny punkt w CV, który dla wielu finalistów może otworzyć drzwi do kariery zawodowej.

Ponieważ zainteresowanie uzdolnioną młodzieżą wśród przyszłych pracodawców jest duże
i stąd tak wielu sponsorów, finaliści zostali wręcz obsypani wartościowymi nagrodami rzeczowymi, a także uzyskali zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.
Zwycięzca otrzymał indeks Wyższej Szkoły Logistyki i zwolnienie z opłat za studia pierwszego i drugiego stopnia na tej uczelni, kolejnymi nagrodami były również dron, „wypasiony” smartfon i zaproszenie na płatny staż w Grupie Raben.

Jubileuszową uroczystość zwieńczył wielki okolicznościowy tort z zimnymi ogniami.

Naszym finalistom serdecznie gratulujemy sukcesu! Jesteśmy z Was ogromnie dumni!

A już w październiku czeka na Was kolejna edycja OOL ;)

Elżbieta Stużyńska         

Foto: WSL, Elżbieta Stużyńska

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie