6 czerwca 2018 r. uczniowie klas II i III technikum w zawodzie technik logistyk zwiedzili centrum logistyczne Inter Land w Stawigudzie.

Spółka Inter Land to wspólna platforma zakupowa dwóch dystrybutorów, Inter Parts sp. z o.o. S.K.A. i Auto Land Polska S.A. Spółka specjalizuje się w sprzedaży samochodowych, motocyklowych części zamiennych oraz akcesoriów i wyposażenia warsztatowego.

Uczniowie mieli kolejną okazję zaobserwować w rzeczywistym świecie logistyki to, co poznali już teoretycznie na lekcjach – tym razem: procesy magazynowe i różnorodne wyposażenie magazynu, regały wysokiego składowania, miejsca paletowe i regałowe, środki transportu wewnętrznego, rampy – hydrauliczne doki przeładunkowe. Młodzi adepci logistyki zobaczyli na własne oczy różne metody kompletacji zamówień.

Magazyn o powierzchni 15 000 m² jest zarządzany przez system informatyczny WMS (Warehouse Management System), dzięki czemu zlecenia przygotowywane są szybko i precyzyjnie: zamówienia klientów przychodzą drogą elektroniczną, system generuje zlecenie kompletacji, a pracownicy magazynowi kompletują zamówienie, które jest następnie przygotowywane do wydania. Każdy towar ma swoje ściśle określone miejsce, do którego najkrótszą drogę wyznacza system komputerowy. System WMS pozwala eliminować błędy na poziomie przyjęcia i wydania towaru, terminowo realizować wysyłki, podnosi wydajność pracy oraz pozwala zarządzać powierzonym towarem zgodnie ze ścisłymi wymogami dotyczącymi charakterystyki towarów.

Od 1 stycznia 2015 r. Inter Land reprezentuje na polskim rynku międzynarodową grupę zakupową Nexus Automotive International S.A. z siedzibą w Genewie. Firma dynamicznie się rozwija: w planie jest budowa kolejnego magazynu wysokiego składowania o powierzchni 20 000 m².
Pełnoletni uczniowie mają możliwość podjęcia pracy sezonowej podczas wakacji przy kompletacji zamówień.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi za interesujące oprowadzenie nas po centrum logistycznym i liczymy na dalszy rozwój współpracy.

Elżbieta Stużyńska

Foto: Paweł Cieślak

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie