4 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole zawody I stopnia XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W zawodach wystartowała rekordowa liczba 53 naszych uczniów z klas II, III i IV w zawodzie technik logistyk.

Organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu pod Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Olimpiada jest skutecznym narzędziem popularyzowania logistyki wśród młodzieży. W ubiegłym roku wystartowało około 9 tysięcy uczestników z całej Polski.
Logistyka jest trudną, ale ciekawą i stawiającą wyzwania dziedziną; dziedziną, która ciągle dynamicznie się rozwija. Korzystną tendencją jest zatem to, że z roku na rok rośnie liczba młodych, zdolnych ludzi z pasją, gotowych do zgłębiania tajników tej branży. To oni przecież w przyszłości będą decydować o rozwoju sektora TSL (Transport Spedycja Logistyka).

Udział w olimpiadzie daje uczniom możliwość współzawodnictwa, porównania swojego poziomu wiedzy z poziomem uczniów z całej Polski, a także daje szansę zaprezentowania swoich umiejętności przed potencjalnymi pracodawcami. Olimpiada jest bowiem pilnie śledzona przez pracodawców. Najzdolniejsi uczestnicy mają szansę na otrzymanie atrakcyjnego stażu, a później pracy w renomowanych firmach logistycznych.

Zdobycie tytułu laureata bądź finalisty w olimpiadzie jest często początkiem drogi do logistycznego świata biznesu. To również ułatwiony start na wybranych studiach.

Finaliści i laureaci uzyskują zwolnienie z części egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, a najlepsi również indeks Wyższej Szkoły Logistyki.

Nasza szkoła brała udział we wszystkich dotychczasowych edycjach olimpiady i plasuje się na 16. miejscu w rankingu najlepszych w Polsce szkół średnich kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Nasi finaliści przynoszą nam wiele satysfakcji i są powodem do dumy dla całej szkoły :)

Elżbieta Stużyńska        

Foto: Sebastian Płoński       

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie