W środę, 7 listopada 2018 r. w godz. 8.15-9.30. grupa młodzieży z Hufca Pracy 14-6 w Olsztynie oraz z Liceum nr 1 i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych wzięła udział w przedsięwzięciu zainicjowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, czyli kolportażu gazety „Ilustrowany Kurier Społeczny”.

Podzieleni na kilka trzyosobowych grup, niektórzy w strojach przedwojennych gazeciarzy, udaliśmy się w różne części Olsztyna, by do jak największej liczby olsztyniaków gazeta dotarła. Wszyscy mieli przypięte okolicznościowe znaczki z napisem: „Niepodległa” lub „Polska 1918-2018”. Młodzież wczuła się w rolę kolporterów z lat dwudziestych ub. stulecia, wręczała egzemplarz, czasem dorzucając hasło „Podaj dalej” lub „Zapraszamy do lektury”. Ludzie na ogół chętnie brali gazetę, niektórzy od razu czytali i uśmiechali się z sympatią.

W przedsięwzięciu wzięło udział 14 osób, a głównym jego celem było uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości poprzez kolportaż prasy poświęconej życiu w przedwojennej Polsce.

N. Osowska        

Dziękujemy za współpracę.


Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie