9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 w dzień ogólnopolskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole, jak i we wszystkich szkołach w Polsce i za granicą odśpiewano czterozwrotkowy hymn państwowy.

W dalszej części uroczystości zaproszonych gości powitała pani dyrektor Wiesława Topolnicka-Krępuła, głos zabrali również Jego Ekscelencja Arcybiskup Senior dr Edmund Piszcz, przedstawiciel Rodłaków – uczeń Gimnazjum Polskiego w Kwidzynie prof. Roch Mackowicz oraz propagatorka kultury warmińskiej pani Rita Kostka. Na koniec młodzież naszej szkoły przedstawiła składające się z 9 scen widowisko historyczne Twórcy Niepodległej.

Obejrzyj uroczystość i  przedstawienie.

Uczniowie wcielili się w role m. in. Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, ks. Ignacego Skorupki i Władysława Grabskiego. W scenie finałowej uczniowie technikum fryzjerskiego przedstawili w postaci rewii kabaretowej modę i fryzury szalonych lat 20-tych i 30-tych. Przygotowano specjalne dekoracje, stroje, mundury oraz prezentacje multimedialne i filmy. Została również zaprezentowana rekonstrukcja bitwy z trzeciego powstania śląskiego oraz bitwy warszawskiej.

Przebieg uroczystości był transmitowany on-line na facebook oraz mediach lokalnych (Radio Eska) i zamieszczony na youtube. Partnerem inscenizacji był organ prowadzący Gmina Olsztyn.

Katarzyna Podchul      

FOTO: Krzysztof Lewandowski

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie