15 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się eliminacje okręgowe IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich.

W olimpiadzie udział wzięli uczniowie ze szkół:

  1. Zespół Szkół nr 5 w Ełku,
  2. Zespół Szkół w Lubawie,
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych w Olsztynie,
  4. Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie.

Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich ma długą historię. W tym roku odbywa się jej IV edycja, ale od 1991 r. zostało zorganizowanych 23 Turnieje Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich.

Olimpiada organizowana jest w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych z siedzibą w Bydgoszczy. W bieżącym roku szkolonym do olimpiady zgłoszono 96 szkół z całej Polski. W eliminacjach szkolnych IV olimpiady uczestniczyło ponad 2300 uczniów z 94 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. Do udziału w eliminacjach okręgowych komisję szkolne wytypowały 405 uczniów. Po dzisiejszych eliminacjach okręgowych 60 uczniów z całej Polski przechodzi do finałów, które odbędą się 13-14 grudnia 2018 r.

Tematem wiodącym IV olimpiady jest Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Sylwia Sieńkowska i Marcin Majewski z klasy 4 TOR.
Życzymy wszystkim uczestnikom II etapu olimpiady uzyskania jak najwyższych wyników i zakwalifikowania się do finału.
Eliminacje okręgowe w naszej szkole organizuje od lat Izabela Kasprzyk.

Izabela Kasprzyk        

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie