Tym razem wybraliśmy „zaledwie” osiemnastokilometrowy spacer dookoła jeziora Krzywego. Tradycyjnie spotkaliśmy się pod Wysoką Bramą. Po sprawdzeniu obecności i krótkiej odprawie ruszyliśmy raźnym krokiem w kierunku ulicy Bałtyckiej, aby przy jeziorze Długim obrać właściwy kierunek marszu.

 

Cele pośrednie – Gutkowo, Łupstych, wydawały się początkowo dość odległe. Kiedy pokonuje się te odcinki autobusem podmiejskim, odległości nie wydają się duże, inaczej sprawa wygląda gdy przemieszczanie odbywa się z wykorzystaniem własnego „napędu”;)... Długi marsz ma tę zaletę, że prowadzony bez pospiechu, jednak konsekwentnie, bez zbyt długich przerw doskonale aktywizuje wszystkie partie mięśni i świetnie rozgrzewa – szczególnie w warunkach lekkiego mrozu. Tak właśnie było tym razem. Dodatkowo idąc wzdłuż jeziora byliśmy narażeni na dość silny i zimny wiatr, który pomiędzy Gutkowem a Łupstychem szczególnie dawał się we znaki. Krótkie przerwy w zacisznych miejscach pozwalały odzyskać siły i kontynuować marsz. Mimo wiatru i niskiej temperatury, przez cały czas przyświecało nam słońce – które podnosiło nasze morale i wprawiało w dobry nastrój. Idąc tą trasą – wzdłuż brzegów największego i najpiękniejszego olsztyńskiego jeziora nie sposób nie doceniać piękna tego zakątka. Krzywe cudownie roziskrzone słońcem wygląda urokliwie o każdej porze roku, również w grudniu.

Ostatni leśny odcinek trasy od Łupstychu do plaży miejskiej czuliśmy już w nogach, jednak młodzi piechurzy z I TOR nie poddawali się i w dobrym tempie dotrwali do końca . Dodatkowo dwójka sympatyków idąca z nami zadeklarowała, że zamierza się przeobrazić w członków klubu... zatem, serdecznie witamy w naszym gronie.

Listopadowy rajd przesunął nam się na grudzień ze względów technicznych, co oznacza, że czeka nas jeszcze jedna wędrówka przed końcem roku kalendarzowego. Do zobaczenia na szlaku.

05.12.2018 r. klub SKKT „Odkrywcy Ciekawi Świata” ponownie wyruszył na szlak dookoła jeziora Ukiel (Krzywe). Uczestnicy: Aneta Kirkis, Weronika Brzozowska, Oliwia Kryszak, Wiktoria Sawicka, oraz sympatycy Oleksandra Lieiko, Aleksandra Sienkiewicz i Hubert Nowiński – kl. I TOR. Opiekunowie: Joanna Karłowicz, Sebastian Płoński.

Sebastian Płoński      

 

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie