7 grudnia 2019 roku o godzinie 11.00 w 13 miastach na terenie całej Polski rozpoczął się okręgowy etap XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Sześciuset sześćdziesięciu czterech uczniów wyłonionych spośród ponad 8,5 tysięcy sprawdziło swoją wiedzę w testach wielokrotnego wyboru..

Zawody okręgowe dla województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego odbyły się w naszej szkole. Oprócz naszej szczęśliwej dziewiętnastki półfinalistów, gościliśmy uczestników z Elbląga, Ełku, Łomży, Ciechanowa, Mławy, Ostródy, Kętrzyna, Gołdapi.

Uczestnicy w ciągu 75 minut rozwiązywali składający się z 25 pytań test wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły m. in. standardów GS1, niezawodności systemów dystrybucji, organizacji dostaw, kosztów zapasu, systemów informatycznych w transporcie i spedycji, zadań spedytora czy też konwencji transportowych.

Spora konkurencja i wysoka stawka – znalezienie się na liście finalistów i laureatów, liczne cenne nagrody rzeczowe, ale także promocja talentu wśród wiodących przedsiębiorstw logistycznych, wspierających organizację olimpiady.

Najlepsi młodzi logistycy zmierzą się w finale, który odbędzie się 1 marca 2019 r. w siedzibie organizatora – Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest prestiżowym, największym w Polsce konkursem wiedzy logistycznej dla uczniów szkół średnich.

Elżbieta Stużyńska          

FOTO: Sebastian Płoński

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie