Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Roku Pięciu Prawd Polaka 17 grudnia 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektów edukacyjnych w ZSEH.

Od września do grudnia br. realizowaliśmy trzy projekty edukacyjne: Centrum Myśli Patriotycznej „Rodło” wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej, „Kronika Pamięci” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz „Obywatele Warmii i Mazur – Polacy spod Znaku Rodła" dofinansowany przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Na uroczystość przybyli liczni goście: pan Wojciech Kirejczyk, wicedyrektor Biura Programu Niepodległa z Warszawy, pan Jarosław Słoma, wiceprezydent Olsztyna, pani Marcelina Zaniewska z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, patroni szkoły, pani Rita Kostka, propagatorka kultury warmińskiej, dyrektorzy olsztyńskich szkół zawodowych. Gościem honorowym był Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Gustaw Marek Brzezin.

W ramach konferencji naukowej głos zabrała pani Izabela Lewandowska, prof. UWM, pani Danuta Syrwid, starszy kustosz Muzeum Domu Gazety Olsztyńskiej oraz pan dr Jan Chłosta, wicedyrektor Towarzystwa Naukowego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs na film Kronika Pamięci, w którym I miejsce zajął Filip Brzostowski z klasy IV technikum w zawodzie organizacja reklamy, II miejsce Bartosz Janowski z tej samej klasy, a miejsce III Kacper Gierejczyk z klasy II technikum w zawodzie logistyk.

Uroczystość uświetniły występy naszej młodzieży z klas I i II technikum w zawodzie usługi fryzjerskie. Przedstawiła ona program z programem pt. Szalone lata 20., 30. oraz zaprezentowała fryzury patriotyczne. Przed publicznością prezentowała się również olsztyńska grupa Pryzmat oraz uczennice naszej szkoły Izabela Skorupa i Sandra Radziszewska, recytując wiersze patriotyczne w strojach warmińskich. Centralnym punktem spotkania była premiera filmu W szkole Rodła poświęconego pamięci Polaków spod Znaku Rodła – patronów naszej szkoły.

Katarzyna Podchul

Obejrzyj filmy: Kronika pamięciW szkole Rodła

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie