Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkól Ekonomiczno-Handlowych wzięło udział w IV edycji konkursu grantowego Tu mieszkam, tu zmieniam, ogłoszonego przez Fundację Santander Bank Polska.

Wpłynęły 774 wnioski, z czego dofinansowanie otrzymało 121 przedsięwzięć. Uznanie jury zyskał między innymi projekt pod tytułem Fryzjerstwo w ogniu historii, na którego realizację otrzymaliśmy grant w wysokości 5000,00 zł. Środki zostaną przeznaczone na doposażenie pracowni fryzjerskiej oraz organizację IV Międzynarodowego i X Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego.

Celem głównym projektu jest pogłębienie więzi pokoleniowych, budowanie wspólnoty lokalnej oraz promocja uzdolnień artystycznych przyszłych pokoleń fryzjerów.
W dniu 10.12.2018 r. odbyła się w warszawskim teatrze Capitol uroczysta Gala Fundacji Santander Bank Polska, podczas której podsumowano konkurs. Uczestniczyła w niej pani Jolanta Piotrowicz, która odebrała umowę i dyplom.

Obejrzyj flm z gali 

W ramach realizowanego zadania uczniowie ZSEH w zawodzie technik usług fryzjerskich oraz Szkoły Branżowej I Stopnia z oddziałami Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieką pani Jolanty Piotrowicz odwiedzili w dniu 13.02.2019 r. seniorów z domu pomocy społecznej Kombatant w Olsztynie, gdzie w ramach wolontariatu strzyżono i czesano mieszkańców placówki.

Inny grupa fryzjerów pod kierunkiem pani Edyty Chodań odwiedziła w dniu 21.02.2019 r. podopiecznych Centrum Pomocy Dziecku w Olsztynie, w którym czworo uczniów z klas fryzjerskich: Paulina Niedzińska i Wioleta Pliszka z IV TUF oraz Łukasz Bronikowski i Dawid Pawelecz z 3 C pracowało nad fryzurami dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie