1 marca 2019 r. w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do Poznania zjechało 74 najzdolniejszych młodych polskich logistyków wyłonionych z ponad 8000 uczestników tego prestiżowego konkursu logistycznego, a wśród nich uczeń naszej szkoły – tegoroczny maturzysta Wojciech Kibitlewski. Wszyscy oni mają już zaszczytny tytuł finalisty. Teraz mają przyjemność współzawodniczyć ze sobą w walce o tytuł laureata i podium zwycięzców.

Uczestnicy w ciągu dwóch godzin rozwiązywali obszerny test składający się z pięciu zadań. Trzeba było m.in. znaleźć lokalizacje magazynów, obliczyć poziom zapasów bezpieczeństwa i kosztów gromadzenia i odnawiania zapasów, rozwiązać zadanie dotyczące załadunku kontenera, kosztów usług GS1 oraz wykazać się znajomością słownictwa branżowego w języku angielskim.

Zadania wszystkich trzech etapów Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są zazwyczaj trudne w każdej edycji olimpiady, ale zadania finałowe są szczególnie trudne, jednak do ich rozwiązania podchodzą uczestnicy wybitni, bardzo ambitni, dobrze przygotowani i zdesperowani. Jednak jeszcze żaden ze zwycięzców nie rozwiązał zadania finałowego w 100%. Tegoroczne zadania finałowe oceniane były przez zawodników jako najtrudniejsze z dotychczasowych. Trudnością okazało się znalezienie danych do rozwiązania zadań, które były bardzo obszerne w treści (na kilka stron) i połączone ze sobą.

Na wyniki poczekamy do końca marca.

Nasz finalista to na pewno dobry logistyk: „myśli, liczy i zna języki obce”. 12 kwietnia 2019 r. odbędzie się uroczysta gala i wręczenie nagród.

Elżbieta Stużyńska         

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2017 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie