Ogłoszono listę finalistów III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego. W wyniku emocjonującej i trudnej rywalizacji w półfinale w zaszczytnym gronie finalistów znaleźli się nasi młodzi logistycy: Julia Zientek z klasy IV TL i Jakub Kowalski z klasy III TL. To oni 5 kwietnia 2019 r. w Sopocie stoczą emocjonującą walkę o tytuł laureata i podium zwycięzcy.

Nasi uczniowie technikum w zawodzie technik logistyk biorą udział w dwóch olimpiadach tematycznych, wpisanych do wykazu MEN, które uprawniają do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Są to: w/w Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna oraz Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Nasi finaliści są już podwójnymi finalistami: w ubiegłym roku Julia zdobyła tytuł finalisty w X OOL, a Kuba – w II OOSL.

Udział w olimpiadach to nie tylko pasjonujące przeżycie, możliwość współzawodnictwa z najlepszymi w Polsce młodymi logistykami i spedytorami, to nie tylko zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, to nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim indeksy na wymarzone kierunki studiów wyższych i pierwszy krok w karierze zawodowej. Sukcesy olimpijczyków śledzą czołowe firmy z branży TSL, które poszukują przyszłych pracowników spośród wybitnych uczniów i niejednokrotnie są sponsorami olimpiad i oferują płatne, atrakcyjne staże.

Serdecznie gratulujemy naszym finalistom i trzymamy kciuki podczas finału!

Elżbieta Stużyńska    

Foto: Elżbieta Stużyńska

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie