22 marca 2019 roku z inicjatywy pań: Anny Białous, Moniki Dziekanowskiej-Mikulak i Anny Synowczyk klasy: 1 TIB, 1TOR oraz 3 TOR wybrały się do kina na film Mój piękny syn. Projekcja poprzedzona była prelekcją pt. Profilaktyka substancji szkodliwych, prowadzoną przez eksperta ds. uzależnień.

Pani Grażyna Dziubanii przedstawiła nam, w formie krótkiego wykładu, szkodliwe dla naszego organizmu skutki zażywania narkotyków. Mogliśmy dowiedzieć się, jak destrukcyjnie wpływają na nas różne typy dopalaczy czy inne środki odurzające. Zostaliśmy również ostrzeżeni przed kupowaniem odżywek sportowych, np. białka w sieci, gdyż mogą zawierać wiele zakazanych substancji.

Po 15-minutowym wykładzie odbyła się projekcja filmu, który opowiadał o biorącym metamfetaminę Nicku, a także ukazywał jego drogę przez uzależnienie. Po wielu odwykach i powracaniu do nałogu mężczyźnie w końcu udało się „być czystym” i nie sięgać po żadne narkotyki.

Ten film i prelekcja uświadomiły nam sposób działania wszelkiego rodzaju substancji uzależniających oraz to, jak wygląda walka narkomana o własne zdrowie i życie. Zobaczyliśmy, że jest ona straszna i zrozumieliśmy, że nie warto nią podążać.

Dominik Dobies       

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie