Gala finałowa Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – nagrody rozdane

12 kwietnia 2019 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala finałowa XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Oznacza to, że wielomiesięczny miting, w pierwszym etapie którego wystartowało ponad 8200 młodych pasjonatów branży logistycznej i transportowej z 314 szkół średnich z całej Polski, został rozstrzygnięty.

Na uroczystość zjechało 75. najlepszych w Polsce młodych logistyków, w tym nasz tegoroczny maturzysta Wojciech Kibitlewski. Obecni byli rektor uczelni Profesor Andrzej Korzeniowski oraz wielkopolscy przedstawiciele czołowych firm z branży TSL (Transport Spedycja Logistyka).

Jak podkreślali sponsorzy olimpiady, wszyscy finaliści to wielcy zwycięzcy, to ich ogromny sukces. Mając tak uzdolnionych młodych pasjonatów logistyki, branża TSL w Polsce może czuć się spokojnie, niezależnie od tego, jakie przemiany następują w Europie.

Warto zauważyć, że niektórzy finaliści XI OOL są również finalistami poprzednich edycji OOL bądź są finalistami innych konkursów logistycznych.

Nasz uczeń Wojciech Kibitlewski uplasował się na 27. miejscu zdobywając tytuł finalisty oraz nagrody rzeczowe.

Najlepsi oprócz indeksów WSL otrzymali tytuł laureata, cenne nagrody rzeczowe oraz propozycje stażu w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych.

Tytuł laureata bądź finalisty olimpiady nie tylko zwalnia z części pisemnej egzaminów zawodowych, ale jest również przepustką na wymarzone studia w najlepszych wyższych uczelniach w Polsce.

Organizację olimpiady wspierały oddziały czołowych międzynarodowych przedsiębiorstw logistycznych i transportowych. Ich współpraca z Wyższą Szkołą Logistyki to doskonała okazja, by realnie wpływać na jakość kształcenia przyszłych pracowników, by mieć możliwość pozyskania najlepszych talentów, by wspierać młodych ludzi, bo widzą ich wielką pasję, zaangażowanie, które są przecież warte rozwijania. Olimpiada jest miejscem, gdzie się rodzą talenty logistyczne. To jest miejsce spotkania biznesu z potencjalnymi kandydatami do pracy. Biznes nie istnieje bez ludzi, to ludzie rozwijają biznes, a talenty rodzą się w szkołach średnich bądź wyższych. Uczestnicy olimpiady mogą sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną z zakresu logistyki, a firmy mają możliwość poznania ich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Jest to więc idealne miejsce do współpracy.

Tegoroczną atrakcją był Food Truck, a właściwie tylko jego część (bo brakowało miejsca do zaparkowania tego olbrzymiego pojazdu) sponsora strategicznego – firmy Marathon International Logistics.

Naszemu finaliście Wojtkowi Kibitlewskiemu serdecznie gratulujemy, życzymy wysokich ocen na maturze oraz dalszych sukcesów!

Elżbieta Stużyńska           

Foto: WSL, Elżbieta Stużyńska

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie