Bohaterowie są wśród nas
 

Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły - Bartłomiej Zalewski wspólnie z dwiema koleżankami uratował życie starszej kobiecie. Do zdarzenia doszło w połowie czerwca przy ul. Korczaka w Olsztynie. Bartek i jego koleżanki zauważyli starszą panią, która upadła i doznała obrażeń głowy.

Zaprowadzili poszkodowaną do jej domu, opatrzyli zakrwawioną głowę. Ponadto zmierzyli jej ciśnienie i oznaczyli poziom cukru we krwi, okazało się bowiem, że choruje na cukrzycę. Następnie zebrali wstępny wywiad medyczny, ustalili jakie leki pacjentka przyjmuje oraz na co się leczy. Przybyła na miejsce załoga karetki zastała pacjentkę w zasadzie całkowicie gotową do przewiezienia do szpitala.

Za tak profesjonalne zachowanie w zakresie ratownictwa, w poniedziałek 23.09.2019 r. władze miasta, województwa i pogotowia ratunkowego podziękowały młodym ratownikom za pomoc udzieloną potrzebującej 80-latce. Gratulacje złożył osobiście prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, który podkreślił, że sytuacja była nadzwyczajna, a uczniowiewspaniale przygotowani do udzielenia niezbędnej pomocy.

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych przyłącza się do gratulacji. Jesteśmy dumni, że tak godnie reprezentujesz naszą szkołę.

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie