30 października 2019 r. uczniowie klas drugiej, trzeciej i czwartej technikum w zawodzie technik organizacji reklamy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie uczestniczyli w warsztatach medialnych dla młodzieży zatytułowanych Nowe Widnokręgi – zrozumieć media, które odbyły się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Warsztaty prowadzili wykładowcy i szkoleniowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz redaktorzy, dziennikarze, montażyści, realizatorzy dźwięku i operatorzy TV Trwam oraz Radia Maryja. Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem młodzieży, obecnych było ponad 250 uczniów.

Program warsztatów obejmował treści związane z przekazem telewizyjnym, radiowym, a także prasowym. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia wozu transmisyjnego i pracy operatorów oraz zapoznanie się z profesjonalnym sprzętem radiowo-telewizyjnym. Prowadzący pokazali, w jaki sposób, wykorzystując dostępne możliwości techniczne media mogą wpływać na emocje i przekonania odbiorców. Na zakończenie spotkania odbyła się prezentacja materiału prasowego, radiowego i telewizyjnego przygotowanego przez uczestników warsztatów.

Opiekunowie: Małgorzata Pańczyk, Edyta Chodań, Monika Dziekanowska-Mikulak.

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie