21 listopada 2019 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych im. Polaków spod Znaku Rodła w Olsztynie w ramach projektu edukacyjnego Europa w naszej szkole odbyły się warsztaty muzyczne pt. Muzyka polska – dziedzictwem kultury europejskiej .

Współorganizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Olsztynie. Warsztaty poprowadził pan Leszek Bolibok – skrzypce, śpiew oraz pan Rafał Rompca – gitara, śpiew.

Muzycy zaprezentowali wraz z udziałem młodzieży utwory i pieśni patriotyczne m. in. Feliksa Nowowiejskiego czy Stanisława Moniuszki, które w XX wieku nie tylko kształtowały postawy patriotyczne społeczeństwa polskiego, ale także weszły do kanonu muzyki europejskiej. Piękną dekorację sali przygotowała pani Anna Białous.

Piotr Antoszkiewicz, Katarzyna Podchul         

Relacja filmowa z warsztatów muzycznych

 

 

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie