6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy pierwszej technikum w zawodzie grafika i poligrafia cyfrowa odwiedzili Olsztyńskie Zakłady Graficzne OzGraf.

OzGraf jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku poligraficznym. Dzięki 70-letniemu doświadczeniu pracy całych pokoleń drukarzy i wysokiej jakości produktów, zbudowali silną pozycję w branży poligraficznej, nie tylko w Polsce, ale również na rynkach zagranicznych.

Uczniowie naszej szkoły zobaczyli, jak w praktyce wygląda proces przygotowania materiałów do druku, który stanowi jeden z najważniejszych etapów produkcji, ponieważ to właśnie od niego zależy jakość finalnego produktu, jakim jest książka.

OZGraf SA posiada bogaty i nowoczesny park maszynowy zapewniający najwyższą jakość druku. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia między innymi urządzenia do druku 1-, 2- i 4-kolorowych na maszynach arkuszowych: Heidelberg Speedmaster SM-102-8–P druk 8-kolorowy (lub 4+4) w formacie B1, Heidelberg Speedmaster SM-102-2-P druk 2-kolorowy (lub 1+1) w formacie B1, Heidelberg Speedmaster CD-102-4+LX druk 4-kolorowy z lakierem dyspersyjnym w formacie B1.

Introligatornia to miejsce gdzie uczniowie obejrzeli nowoczesny sprzęt do wykonywania opraw: zeszytowej, prostej szytej i bezszwowej, złożonej szytej i bezszwowej oraz oprawy złożonej.
Młodzież, oprócz oglądania maszyn, mogła również posłuchać wykładu o tym, jak wygląda praca drukarza, introligatora czy poligrafa.

Anna Willman           

Foto: Tomasz Czuba

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie