20 listopada 2019 r. klasa III TL w zawodzie technik logistyk zwiedziła nowe centrum logistyczne FIEGE Zalando Lounge działające od marca 2019 w Ameryce k/Olsztynka.

Grupa FIEGE jest jednym z największych dostawców zintegrowanych usług logistycznych w Europie. W Polsce jest obecna od ponad 20 lat, a z jej innowacyjnych rozwiązań korzystają znane, europejskie i światowe marki z branży modowej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej i dóbr konsumenckich, a także mediowej, pocztowej oraz wielokanałowej sprzedaży detalicznej.

Poza Großbeeren w Niemczech, obiekt w Olsztynku jest pierwszym międzynarodowym centrum logistycznym Zalando Lounge. Magazyn wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz sorter zewnętrzny, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Rozmiar i konfiguracja nowego centrum pozwala na rozszerzenie oferty o dodatkowe marki i artykuły, takie jak na przykład tekstylia domowe.

Rekrutacja pracowników trwa. Nasi absolwenci mają szansę na znalezienie tu dobrej pracy i zawodowy rozwój.

Nowoczesny obiekt bardzo podobał się młodzieży, jak również warunki bezpieczeństwa pracy oraz zabezpieczenie socjalne pracowników. Panowie oprowadzający bardzo interesująco omówili specyfikę firmy, procesy magazynowe, sprzedaży i zwrotów, a także pokazali nowoczesne technologie automatyzacyjne, poruszając jednocześnie aspekty BHP.

Liczymy na dalszą współpracę z tak dobrym i silnym na rynku operatorem usług logistycznych.

Elżbieta Stużyńska    

Foto: FIEGE ZALANDO, Elżbieta Stużyńska

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie