Z wizytą w domu małego dziecka

3 i 18 grudnia 2019 r. uczniowie klas I PTR, I GTR, 2 TOR, 3 TOR wraz z wychowawczyniami Edytą Chodań oraz Moniką Dziekanowską-Mikulak udali się do tzw. domu małego dziecka, czyli Ośrodka Wsparcia i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną.

Uczniowie zrezygnowali z robienia sobie świątecznych prezentów na rzecz zakupu rzeczy potrzebnych placówce. Nie zabrakło również mikołajkowych upominków dla podopiecznych ośrodka.

Nasza młodzież wspaniale poprowadziła zajęcia z maluchami. Wspólnie dekorowali pierniczki, tworzyli ozdoby świąteczne, prowadzili zabawy z muzyką, a także zajęcia plastyczne i kącik czytelniczy. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość spotkania bohaterów z bajek, za których przebrali się uczniowie.

W niejednym oku zakręciła się łezka, gdy uczniowie opiekowali się najmłodszymi karmiąc, przytulając i usypiając. Starali się zapewnić dzieciom miłość i ciepło.

Po powrocie do szkoły godziny wychowawcze były pełne refleksji, a także pomysłów na kolejne wizyty w domu dziecka. Uczniowie z zaangażowaniem planują już kolejne spotkania. Znalazło sie też kilka osób, które poruszone losem dzieci zainteresowały się regularnymi odwiedzinami u podopiecznych oraz udziałem w wolontariacie.

Dumne wychowawczynie           

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie