Dnia 2 marca 2020 r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: pani Janina Żołędowska – kombatantka zesłana na Sybir w 1940 roku, pani Eulalia Lombara – Związek Sybiraków w Ostródzie oraz pan starszy chorąży sztabowy Wojciech Gudaczewski – Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK koło powiatowe w Ostródzie, przedstawiciel 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podczas uroczystości uczniowie przedstawili wybrane sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Pan Wojciech Gudaczewski pokrótce opowiedział o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Następnie został wyświetlony film przedstawiający losy Pani Janiny Żołędowskiej, która jako dziecko została zesłana na Sybir. Pani Janina chętnie odpowiadała na pytania zadane przez uczniów jak i nauczycieli. Dzieliła się swoimi przeżyciami, które zapadły w naszej pamięci.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Apel został przygotowany przez panią Martę Mazur i pana Damiana Najducha. Oprawę muzyczną przygotował pan Piotr Mikołajczyk. Uczniowie zaangażowani w przygotowanie apelu: Alicja Góralczuk, Bartosz Butkiewicz, Natalia Nagórska, Katarzyna Sienkiewicz, Małgorzata Rybak, Rafał Kłos.

Marta Mazur     

Damian Najduch     

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie