Pentester – zawód przyszłości. Specjalmość w zawodzie technik informatyk.

Korzystając z komputera, doskonale rozumiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Użytkownicy internetu są narażeni na liczne zagrożenia, takie jak: wandalizm sieciowy, wirusy czy konie trojańskie, niszczenie, kradzież danych itp., a hakerzy nieustannie doskonalą swoje metody pozyskiwania informacji. Podejmując naukę w naszej szkole w zawodzie technik informatyk, możesz wybrać specjalizację ”Bezpieczeństwo sieci komputerowych”, aby w przyszłości pracować jako pentester, czyli etyczny haker.

 

Pentester to specjalista, którego zadaniem jest „włamywanie” się do sieci przedsiębiorstwa, które go zatrudnia, dokonywanie kontrolowanych prób przełamania jego zabezpieczeń. Wyszukuje on zagrożenia, słabe punkty i proponuje bezpieczniejsze rozwiązania. Etyczny haker musi bardzo dobrze znać systemy operacyjne, aplikacje, prototypy sieciowe i oprogramowania zabezpieczające. Pentester to zawód przyszłości, którym warto zainteresować się już dziś.

Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie