Wernisaż "Pocztówki plebiscytowe" na zamku w Ostródzie

15 lipca gościliśmy na zamku w Ostródzie, gdzie miało miejsce spotkanie zatytułowane Plebiscyt 1920 w powiecie ostródzkim. Wygrani i przegrani zorganizowane przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej oraz Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych reprezentowała pani dyrektor Małgorzata Pańczyk, która otworzyła wernisaż wystawy prac naszych uczniów pt. Pocztówka plebiscytowa. Obecni na uroczystości byli także nauczyciele realizujący projekt z młodzieżą: Tomasz Czuba, Piotr Mikołajczyk i Katarzyna Podchul. Wykład historyczny o plebiscycie na Warmii, Mazurach i Powiślu wygłosił dyrektor muzeum zamkowego dr Cezary Wawrzyński. Została również zaprezentowana wystawa Bohaterowie plebiscytu, o której opowiedział dyrektor Instytutu Północnego dr Jerzy Kiełbik. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał pamiątkową monetę plebiscytową wybitą w zamkowej mennicy. Miłym wyróżnieniem dla naszej szkoły była informacja, że pocztówki plebiscytowe będą pokazywane, w ramach lekcji muzealnych, dzieciom i młodzieży z powiatu ostródzkiego. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość zaprezentowania prac uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych.

Katarzyna Podchul


Nasza szkoła 
ma tytuł 
"Szkoły Uczącej Się"

Cewntrum Edukacji obywatelskiej

Współpracujemy z: 

ECDLPolska

 

495 logo 91124


Portal Miejski

Redakcja: Mirosława Siemianowska, Agnieszka Kostrzewa
Projekt i wykonanie: Zdzisław Niewiadomski
Copyright © 2005-2019 Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Olsztynie