Technik informatyk

Technikum nr 2 w Olsztynie
  
  

Dziś nikt nie wyobraża sobie dziedziny życia bez komputera. To urządzenia spotykamy na każdym kroku. Jego rolą jest usprawnienie naszego życia, zadbania o nasze pieniądze czy zdrowie. Dla wielu z nas komputer jest źródłem wiedzy, a dla jeszcze większego grona ludzi pełni funkcję rozrywkową.

Komputer jeszcze samodzielnie nie myśli. Jest tak mądry jak człowiek, który go zbudował i zaprogramował. Wiedza, by tego dokonać, nie rodzi się sama, musi zostać nabyta w trakcie nauki, nauki w dobrze wyposażonych pracowniach pod okiem doświadczonych i profesjonalnie przygotowanych teoretycznie i praktycznie nauczycieli.

Te warunki spełnia nasza szkoła. Jeśli więc zastanawiałeś się, czy w przyszłości nie zostać informatykiem, powinieneś koniecznie rozważyć naszą ofertę. W ciągu 5 lat (4 po gimnazjum) nauki przygotujemy Cię do zdania dwóch niezbędnych kwalifikacji, jak też zadbamy o Twoje kompetencje wymagane na egzaminie maturalnym.

Publikowane wyniki zdawalności egzaminów kwalifikacyjnych świadczą o tym, że potrafimy właściwie przygotować naszych uczniów, a ilość sukcesów młodzieży na egzaminach teoretycznych i praktycznych przekracza średnią w województwie.

W trakcie nauki w naszej szkole będziesz mógł pogłębić swoją wiedzę informatyczną w zakresie:

  • budowy sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych;
  • systemów operacyjnych;
  • budowy i administracji sieciami komputerowymi;
  • tworzenia i zarządzania bazami danych;
  • tworzenia witryn i aplikacji internetowych.

Zdobyta wiedza wykorzystywana na licznych zajęciach praktycznych pozwoli pewnie i bezstresowo przystąpić do egzaminów kwalifikacyjnych:

INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych;

INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych.

Ich pozytywne zaliczenie, wraz z ukończeniem szkoły, jest warunkiem niezbędnym do otrzymania tytułu technik informatyk.

Specjalizacje

Pentester

Korzystając z komputera, doskonale rozumiesz, jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci. Użytkownicy internetu są narażeni na liczne zagrożenia, takie jak: wandalizm sieciowy, wirusy czy konie trojańskie, niszczenie, kradzież danych itp., a hakerzy nieustannie doskonalą swoje metody pozyskiwania informacji. Podejmując naukę w naszej szkole w zawodzie technik informatyk, możesz wybrać specjalizację ”Bezpieczeństwo sieci komputerowych”, aby w przyszłości pracować jako pentester, czyli etyczny haker.

Pentester to specjalista, którego zadaniem jest „włamywanie” się do sieci przedsiębiorstwa, które go zatrudnia, dokonywanie kontrolowanych prób przełamania jego zabezpieczeń. Wyszukuje on zagrożenia, słabe punkty i proponuje bezpieczniejsze rozwiązania. Etyczny haker musi bardzo dobrze znać systemy operacyjne, aplikacje, prototypy sieciowe i oprogramowania zabezpieczające. Pentester to zawód przyszłości, którym warto zainteresować się już dziś.

Researcher

Marzy Ci się praca w domu, przed komputerem? Potrafisz szybko znaleźć interesujące, rzetelne informację? Praca researchera jest stworzona dla Ciebie! Polega ona na wyszukiwaniu i udostępnianiu informacji. Ich głównym źródłem będzie internet, jednak zdarza się, że trzeba zrobić wywiad środowiskowy, wyjść na miasto, przejrzeć gazety czy książki albo zdobyć potrzebne dane przez telefon. Oprócz umiejętności znajdowania informacji, researcher musi wykazać się zdolnością ich skutecznej analizy, określić rzetelność oraz opracować w taki sposób, aby był on najbardziej odpowiedni dla zleceniodawcy.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych zaprasza ósmoklasistów do kontynuowania nauki w naszej szkole w zawodzie technik informatyk w klasie o specjalności researcher – menedżer informacji. Uczeń zapozna się w trakcie zajęć ze specjalistycznym oprogramowaniem do korzystania z zaawansowanych procedur wyszukiwania, a po zakończeniu edukacji będzie specjalistą od profesjonalnego przeszukiwania sieci, zdobywania i selekcji danych.

Ponadto możesz zaspokajać swoją ciekawość świata w kołach zainteresowań lub uczestniczyć w licznych zajęcia dodatkowych organizowanych w ramach realizowanych przez szkołę projektów finansowanych przez Unię Europejską.

Nasza szkoła Twoją Szkołą

Przyjdź do nas.

Kontakt:

Technikum nr 2 w Olsztynie

ul. Paderewskiego 10/12

10-314 Olsztyn

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 89 526 79 91

Zapisy do technikum:

Przeczytaj procedury składania podań do szkoły