Zawód fryzjer

Branżowa Szkoła nr 2 w Olsztynie

Informacje ogólne

Kierunek FRYZJER cieszy się renomą od wielu lat. Profesjonalna kadra nauczycielska wykształciła kilka pokoleń fryzjerskich mistrzów zawodu. Nasi absolwenci wielokrotnie zdobywali najwyższe trofea na mistrzostwach Polski, Europy i świata we fryzjerstwie. Dzięki nim Olsztyn stał się fryzjerską stolicą Polski. Uczniowie klas fryzjerskich zdobywają wiedzę z zakresu przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, są przygotowani do zdawania egzaminów czeladniczych. Nauka odbywa się  wsystemie trzyletnim, a warunkiem przyjęcia do szkoły jest zapewnienie sobie praktyki wsalonie fryzjerskim.

Atutem szkoły jest profesjonalnie wyposażona pracownia - salonik fryzjerski oraz możliwość doskonalenia i prezentowania przez uczniów swoich umiejętności w wielu konkursach fryzjerskich orandze międzyszkolnej i ogólnopolskiej.

Szkoła jest BEZPŁATNA!

Zobacz film o zawodzie fryzjer.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci szkół fryzjerskich są fachowcami przygotowanymi do pracy w profesjonalnych salonach fryzjerskich, studiach urody  ipielęgnacji. Najlepsi uczniowie szkoły zasadniczej są po jej zakończeniu zatrudniani w zakładach, w których odbywali praktykę. W ramach zawodu młodzież przygotowywana jest również do prowadzenia własnej firmy. Zawód fryzjer daje ogromne perspektywy zarobkowe już po ukończeniu szkoły.

Absolwenci Branżowej Szkole I stopnia mogą się dalej kształcić w Branżowej Szkole II stopnia, gdzie zdobywają tytuł technika usług fryzjerskich. Nauka kończy się maturą.

Dogodne położenie blisko dworca autobusowego i kolejowego ułatwia dojazd do szkoły uczniom spoza Olsztyna.

Serdecznie zapraszamy. Przyjdź do naszej szkoły.

To najlepszy wybór!!!

Ucz się z nami

Kontakt:

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 w Olsztynie

ul. Paderewskiego 10/12

10-314 Olsztyn

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 89 526 79 91

Zapisy do szkoły branżowej:

Przeczytaj procedury składania podań do szkoły